Agencja
Zdjęcia
Kontakt

LIDZBARSKIE ...

„Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
… I śmiech niekiedy może być nauką”
Ignacy Krasicki

Te słowa wielkiego polskiego poety są mottem przewodnim  biesiad lidzbarskich od początku ich istnienia, czyli od ponad 30 lat. To najstarszy przegląd kabaretowy w kraju. W Lidzbarku miały swój początek drogi artystyczne takich osób jak: IRENEUSZ KROSNY, KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ, KABARET "RAK" i inni. Na lidzbarskiej scenie gościli wszyscy sławni artyści, a dziś  wciąż odkrywane są nowe talenty i nowe zjawiska
w dziedzinie sztuki kabaretowej.  Biesiada odbywa się na przełomie sierpnia
i września. Z pośród wielu zgłaszających się kabaretów, komisja wybiera 15, które w dwóch turniejach kabaretowych walczą o “Złotą Szpilkę”.
“Kabaretowe Noce Pod Gwiazdami” w lidzbarskim amfiteatrze w przepięknym plenerze jeziora  i zamku są uwińczeniem  zmagań wybranych kabaretów, które przed publicznością i jury pragną pokazać swoją humorystyczną wyższość nad  konkurencją. Jury Lidzbarskich Biesiad jest bardzo wymagająca, a zasiadają w niej najlepsi znawcy tego gatunku sztuki: KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ, ZENON LASKOWIK, IRENEUSZ KROSNY, MARIA CZUBASZEK, ANDRZEJ ZAKRZEWSKI, ZUZANNA ŁAPICKA-OLBRYCHSKA, BOGUMIŁ OSIŃSKI, JANUSZ KOSIŃSKI, PIOTR SZWEDES i wielu innych znakomitości polskiej sceny kabaretowej i nie tylko.
Od trzech lat nową konkurencją Biesiad jest Radiowa Audycja Satyryczna na  którą zgłoszenia nadsyłają producenci rozgłośni radiowych dla których nagrodę przyznaje STOWARZYSZENIE RADIA PUBLICZNEGO i ROZGŁOŚNIA POLSKIEGO RADIA W OLSZTYNIE.


 


Copyright © 1990 - 2015 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Chirurgia plastyczna zwana także kosmetyczną lub estetyczną jest dziedziną medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub korektą defektów ciała. Jest podspecjalnością chirurgii. Proste operacje plastyczne były znane już w I w.n.e., polegały na zabiegach z oczyma.
Z roku na rok polskiej scenie przybywają nowe kabarety, młode pokolenie kabaretów, które na swój indywidualny, śmieszny sposób chce opowiedzieć swoją historię. Dlatego też w tym pięknym kraju nad Wisłą, mamy wiele okazji, aby po obcować z kabaretami i satyrykami.
Bogaci mężczyźni i atrakcyjne kobiety potrzebują siebie nawzajem. Piękna i atrakcyjna kobieta jest wyrozumiała, przez co lepiej rozumie ambitnego, dążącego do celu mężczyznę. Szukam sponsora jest skierowany dla kobiet, które szukają takich mężczyzn.
Piękne, zadbane dłonie i gustowne paznokcie są w chwili obecnej wyznacznikiem elegancji i dbałości o siebie. Już dawno minęły czasy kiedy jedyną dostępną usługą w gabinet kosmetyczny był klasyczny manicure.
Duecik - spotkanie dwóch osób mające na celu nawiązanie lub rozwinięcie znajomości, inicjowane z zamiarem stworzenia lub umocnienia relacji emocjonalnych lub małżeńskich pomiędzy uczestniczącymi. W szerszym znaczeniu randką będzie także każde spotkanie osób, które łączą tego rodzaju relacje.