Agencja
Zdjęcia
Kontakt

LIDZBARSKIE ...

„Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
… I śmiech niekiedy może być nauką”
Ignacy Krasicki

Te słowa wielkiego polskiego poety są mottem przewodnim  biesiad lidzbarskich od początku ich istnienia, czyli od ponad 30 lat. To najstarszy przegląd kabaretowy w kraju. W Lidzbarku miały swój początek drogi artystyczne takich osób jak: IRENEUSZ KROSNY, KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ, KABARET "RAK" i inni. Na lidzbarskiej scenie gościli wszyscy sławni artyści, a dziś  wciąż odkrywane są nowe talenty i nowe zjawiska
w dziedzinie sztuki kabaretowej.  Biesiada odbywa się na przełomie sierpnia
i września. Z pośród wielu zgłaszających się kabaretów, komisja wybiera 15, które w dwóch turniejach kabaretowych walczą o “Złotą Szpilkę”.
“Kabaretowe Noce Pod Gwiazdami” w lidzbarskim amfiteatrze w przepięknym plenerze jeziora  i zamku są uwińczeniem  zmagań wybranych kabaretów, które przed publicznością i jury pragną pokazać swoją humorystyczną wyższość nad  konkurencją. Jury Lidzbarskich Biesiad jest bardzo wymagająca, a zasiadają w niej najlepsi znawcy tego gatunku sztuki: KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ, ZENON LASKOWIK, IRENEUSZ KROSNY, MARIA CZUBASZEK, ANDRZEJ ZAKRZEWSKI, ZUZANNA ŁAPICKA-OLBRYCHSKA, BOGUMIŁ OSIŃSKI, JANUSZ KOSIŃSKI, PIOTR SZWEDES i wielu innych znakomitości polskiej sceny kabaretowej i nie tylko.
Od trzech lat nową konkurencją Biesiad jest Radiowa Audycja Satyryczna na  którą zgłoszenia nadsyłają producenci rozgłośni radiowych dla których nagrodę przyznaje STOWARZYSZENIE RADIA PUBLICZNEGO i ROZGŁOŚNIA POLSKIEGO RADIA W OLSZTYNIE.


 


Copyright © 1990 - 2017 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone